Çiftçi tarım ve diğer Bağkur primleri 2019

2019 Bağkur pirimleri konusunda vereceğimiz bilgiler asgari ücretin 2019’da Ne kadar olacağı ile ilgilidir.

2019 yılında Bağkur primleri asgari ücretin %20 zam gelmesi ile çiftçilerin, isteye bağlı Bağkurların, esnafların, muhtarların ve diğer bağkurluların  Ödemekte zorlanacağı Bir düzeye gelecektir. Ayrıca asgari ücretin %20 zamlanması işverenleri de Baya zorlayacaktır.

Hükümet kanadında Bir krizde olduğumuz Konusunda geçen gün yapılan bir açıklamada bunun bir devlet sırrı olmadığı bir krizle karşı karşıya olduğumuz dile getirildi. Bu durumda asgari ücretin  İşverene maliyeti yaklaşık olarak 3000 tl düzeyine gelecektir.

Yapılan toplantılarda işveren destekleme konusunda daha önceki yıllarda yapılan çalışmaların bu yönde devam etmesi için teklif verildi. Fakat bunun ne kadar olacağı henüz belli değil geçen sene İşverene 100 tl asgari ücret teşviki yapıldı bunu  bu yıl Ne kadar olacağı konusunda Henüz kesinleşen bir bilgi olmamakla birlikte Şahsi düşüncemiz 150 tl olarak işverene asgari ücret desteğinin verilmesidir.

Tahminlerimiz doğru  Çıkarsa asgari ücret 2000 tl olursa ödenebilecek en düşük Bağkur primi  yaklaşık olarak 580 TL olacaktır bunun için daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Bağkur pirimleri ne kadar 2019 yazısını okuyarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://sgkucretleri.com/2019-bagkur-primi-ne-kadar-en-dusuk-ciftci-esnaf-avukat-primleri.html

Bir cevap yazın