Çiftçi tarım ve diğer Bağkur primleri 2019

2019 Bağkur pirimleri konusunda vereceğimiz bilgiler asgari ücretin 2019’da Ne kadar olacağı ile ilgilidir.

2019 yılında Bağkur primleri asgari ücretin %20 zam gelmesi ile çiftçilerin, isteye bağlı Bağkurların, esnafların, muhtarların ve diğer bağkurluların  Ödemekte zorlanacağı Bir düzeye gelecektir. Ayrıca asgari ücretin %20 zamlanması işverenleri de Baya zorlayacaktır.

Hükümet kanadında Bir krizde olduğumuz Konusunda geçen gün yapılan bir açıklamada bunun bir devlet sırrı olmadığı bir krizle karşı karşıya olduğumuz dile getirildi. Bu durumda asgari ücretin  İşverene maliyeti yaklaşık olarak 3000 tl düzeyine gelecektir.

Yapılan toplantılarda işveren destekleme konusunda daha önceki yıllarda yapılan çalışmaların bu yönde devam etmesi için teklif verildi. Fakat bunun ne kadar olacağı henüz belli değil geçen sene İşverene 100 tl asgari ücret teşviki yapıldı bunu  bu yıl Ne kadar olacağı konusunda Henüz kesinleşen bir bilgi olmamakla birlikte Şahsi düşüncemiz 150 tl olarak işverene asgari ücret desteğinin verilmesidir.

Tahminlerimiz doğru  Çıkarsa asgari ücret 2000 tl olursa ödenebilecek en düşük Bağkur primi  yaklaşık olarak 580 TL olacaktır bunun için daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Bağkur pirimleri ne kadar 2019 yazısını okuyarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://sgkucretleri.com/2019-bagkur-primi-ne-kadar-en-dusuk-ciftci-esnaf-avukat-primleri.html

Bilgisayar Terimleri ( A ) (B) (C) (D)

A+: Bilgisayar sektöründe geçerli bir sertifika. Sertifikayı alabilmek için belirli bir sınavın geçilmesi zorunludur. Sınav yazılım ve donanım olmak üzere iki bölümden oluşur. Başarılı olunursa Microsoft’ un ki gibi bir sertifika verilir. Bu sertifikanın birçok sektörde geçerliliği vardır.
A/UX: Apple Macintosh’lar için geliştirilmiş bir Unix işletim sistemi.

ABACUS: Üzerinde bir çubuğa sıralanmış, sağa sola kaydırılabilen toplar bulunan hesap makinesinin temeli sayılan bir alet. Kendi başına hesap yapmasa da sayılan sayıları insanlara hatırlatarak hesaplamaya yardımcı olur.

ABORT: İşletim sistemi üzerinde program çalışırken doğal olmayan bir sebepten programın durması veya durdurulması. Sonuç olarak program ya da işletim sistemi bir hata mesajı verir. Hata mesajının üzerinde devam, programı kapat seçenekleri vardır.

ACCELERATOR BOARD: Bilgisayarınızı hızlandırmak için takılan kart. Bu kartların işlevi, bilgisayarın CPU’sunun üzerindeki bazı işleri alıp kendi üzerlerinde çalıştırmasıdır. Böylece CPU’nun yükünü hafifletip bilgisayarınızın performansını arttırırlar.

ACCESS: Bir bilgiye, belleğe, diske, CD-ROM’a vb. erişmek.

ACCESS CODE: Erişim kodu. (şifre)

ACCESS TIME: Erişim için geçen zaman. Okumaya devam et “Bilgisayar Terimleri ( A ) (B) (C) (D)”

Bilişim Suçları

Bilişim Suçları…
Bilgisayar ve İletişim Teknolojilerindeki gelişmeler, eğitimden ticarete, devlet sektöründen özel sektöre, eğlenceden alış-verişe kadar bir çok alanda klasikleşmiş anlayışı değiştirmiş ve hayatımıza yeni bir yaşam tarzı getirmiştir. Teknolojinin efektif olarak kullanmaya başlandığı günümüzde artık bilgi teknolojilerinin ortaya çıkaracağı yenilik ve değişimlere kendimizi hazırlamamız dolaylı yoldan şart haline gelmiştir.
Hazırlanmamız gereken en önemli konulardan bir de; suçların teknoloji kullanarak işleniyor olmasıdır. Demeki buna ek olarak şunu da belirtmemiz gerekir ki Teknolojinin hayatımıza getirmiş olduğu yeni yaşam tarzına ek olarak yeni bir suç işleme şekli kazandırmıştır. Düz mantık şu; Suç işleme şekilleri, teknolojiye paralel olarak gelişmektedir.
Bilişim Suçlarıyla ilgili olarak karşımıza bir çok tanım çıkmaktadır; Bilgisayar suçları, dijital suçlar, internet suçları, siber suçlar, ileri teknoloji suçları v.b. Diğer ülkelerde ise; Computer Crimes, IT Crimes (İnformation Technologies), Cyber Crimes, Crimes of Network v.b. Aslında her bir tanım bize bir açıklık getirmektedir. Çünkü bu uç türleri bir bilgisayar vasıtasıyla yapılabileceği gibi bir network veya İnternet üzerinde de olabilmekte, yada bir ufak elektrik devresi veya kredi kartı da kullanıla bilinmektedir. Bilişim kelimesi ise Bilgisayar ve bilgisayar teknolojileri ile iletişim teknolojilerini kapsadığından “Bilişim Suçları” adı altında toplanmıştır. Dolayısıyla bilişim suçları terimi kullanıldığında bahsedilen bu teknolojileri kullanarak işlenen bir suç unsuru olduğu unutulmamalıdır.
Okumaya devam et “Bilişim Suçları”